Support Wrong Planet Awareness!
| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
eblonk Yellow-bellied Woodpecker


Joined: May 31, 2007 Posts: 57 Location: Mirror universe
|
Posted: Thu May 31, 2007 5:18 pm Post subject: |
|
|
Hier weer zo´n Hollander. Onder dezelfde naam hang ik rond op het autsider.net forum. _________________ "though the fire in our lungs is celestial
our delivery falls flat."
Incoherence - Peter Hammill |
|
| Back to top |
|
St-Mauritius Emu Egg


Joined: May 31, 2007 Posts: 7 Location: Netherlands
|
Posted: Fri Jun 01, 2007 6:20 pm Post subject: |
|
|
| Hallo! Ik ben ook een Nederlandstalige aspie. Ik omschrijf het maar zo, aangezien ik hier naast Nederlanders en Vlaamingen ook andere nationaliteiten zie. Ik ben onlangs gediagnostiseerd voor Aspergersyndroom, dus het is allemaal een beetje nieuw voor mij. |
|
| Back to top |
|
Housemasterboy Butterfly


Joined: Jun 14, 2007 Posts: 11 Location: Absurdistan
|
Posted: Tue Jun 19, 2007 6:42 am Post subject: |
|
|
Ik ben geen Nederlander maar een Belg. Ik ben oorspronkelijk afkomstig uit Brussel en min of meer tweetalig (Nederlands/Frans). Sinds mijn zesde jaar (ben nu 23) spreek ik overwegend Vlaams en ben dus meer met het Nederlands vertrouwd, hoewel ik vlot Frans spreek zonder Vlaams accent. Ik ben nieuw op dit forum, maar blijkbaar zijn er hier wel meer Nederlandstaligen, Belgen en mensen die Nederlands willen leren.
Ik heb onlangs ontdekt dat ik AS heb en, afgaande op online tests, geen klein beetje. |
|
| Back to top |
|
lemon --------

Joined: Aug 28, 2006 Posts: 2750 Location: belgium
|
Posted: Tue Jun 19, 2007 9:05 am Post subject: |
|
|
welkom op wp!
ik ben ook belg, nederlandstalig, wij wonen in het franstalig gebied, dus ook tweetalig
(wel bijna dubbel zo oud als jij)
ben opnieuw gaan studeren aan de ulb (heb net drie jaar literatuur engels-nederlands achter de rug, ga nu een master in STIC doen (Science et technologie de l'information et de la communication, = surtout traitement et stucture de bases de données) |
|
| Back to top |
|
Spargelzeit Blue Jay


Joined: Jun 26, 2007 Posts: 98 Location: Netherlands
|
Posted: Tue Jun 26, 2007 1:46 pm Post subject: |
|
|
Jazeker. Hier zit nog een Kaaskop. Nederlanders komen volgens mij vanzelf hier terecht omdat soortgelijke sites in Europa op Google later genoemd worden dan deze.
Zo, meteen mijn eerste bijdrage aan het forum geleverd!
Ik ben erg benieuwd naar wat en wie er allemaal te vinden zijn op dit forum.
Het was al heel lang waarschijnlijk dat ik AS heb, maar nu ik - vandaag - een AS-checklist op een Nederlandse website heb nagelopen kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat ik 'het' inderdaad heb. Niet dat het echt een probleem is (was het wel, maar je leert je aan te passen zonder jezelf te verliezen). Volgens mij is het in mijn geval dan ook een milde vorm. Ik zie en zag eigenlijk vooral voordelen. Maar even wennen is het wel. |
|
| Back to top |
|
d_code Emu Egg


Joined: Jun 28, 2007 Posts: 1
|
Posted: Thu Jun 28, 2007 10:33 pm Post subject: |
|
|
Heh, en nog een nieuwe kaaskop
Ik zat vandaag lekker te /.en en kwam via dit artikel op AS page van wikipedia terecht (had er nog nooit van gehoord.) Altijd al wel van mezelf geweten dat ik sociaal gezien niet helemaal 'normaal' ben, maar ik 'schrok' wel een beetje van hoeveel van de punten op de 'checklist' heel bekend aanvoelen.
Via wikipedia weer op dit forum terecht gekomen, dus bij deze: hallo
Vraagje: zijn er mensen hier die de diagnose hebben gehad maar geen behandeling willen? Of beter/anders gezegd, zijn er mensen die de voordelen van 'lekker autistisch' bezig kunnen zijn (uit kunnen blinken op je werk, of met muziek, etc) vinden opwegen tegen het evt beter met mensen om kunnen gaan ('genezen' zoals sommigen zouden zeggen)?
Zo ja, waarom zou je dan een diagnose willen (wat heb je daar dan aan)? Of is 't niet 'mutually exclusive'? |
|
| Back to top |
|
Spargelzeit Blue Jay


Joined: Jun 26, 2007 Posts: 98 Location: Netherlands
|
Posted: Fri Jun 29, 2007 9:55 am Post subject: |
|
|
Kijk-kijk! d_code: zoals jij 'erachter' kwam, zo gebeurde het ook met mij enkele dagen geleden, en ook via Wikipedia kwam ik hier terecht. Tja, dat heet dan Asperger. Vroeger heette dat: "Het is een heel slim kind dat alleen z'n best doet als hij er zin in heeft, en die in z'n eigen wereldje leeft." Of gewoon een prettig gestoorde knul. Had jij al eerder van dat woord Asperger gehoord? En wat vond jij van personen die als idiot savants werden aangemerkt?
Inderdaad, al die trekjes van de checklist! Dat maakt je een stuk minder apart, niet? Ik denk dat introspectie ook erbij hoort want 'we' hebben onszelf uiteraard vaak geanalyseerd. En wat een Aha-Erlebnis als je zo'n checklist naloopt: pedant taalgebruik, graag op z'n eentje, verliest gemakkelijk het overzicht, wil zich op een ding richten, heeft een sterke mening, praat liever met één persoon tegelijk, intense en hardnekkige belangstellingen, moeilijke, niet aan hobby's gerelateerde dingen vooruitschuiven, op details gericht, houdt niet van gesprekken over koetjes en kalfjes, enz., enz. Allemaal van die trekjes die ik wel herken, maar waarvan ik sommigen wel heb leren indammen. Niet die van die belangstellingen en de behoefte me terug te trekken, want die trekjes mag ik wel. Ik denk dat die sowieso het meest hardnekkig zijn. Die vormen toch je basis, ondanks de jachtigheid van het bestaan. Als alles misgaat, heb je altijd die wereld nog. Daardoor sta je over het algemeen stabieler in het leven dan lieden die steeds impulsen van anderen nodig hebben en afhankelijk van anderen worden. Althans, dat is mijn ervaring. En dan zijn er de onuitwisbare, lastige trekjes.
Vele trekjes hebben best wel humor, toch? Op Wikipedia staat er ook zo'n lemma over Gary Numan, die pas heel laat besefte dat het onbeleefd was bij bezoek in een hoekje in een nieuw boek te gaan loeren. Tja, vreemd dat dat bezoek niet gewoon hetzelfde gaat doen, he? Maar nee, ze hebben het liever over het weer en over het nieuwe behang bij hen thuis.
Tot mijn tweeëntwintigste las ik bij mensen thuis wat er in de boekenkast stond, of nam ik een boek mee als ik met mijn ouders naar hun vrienden ging. En maar lezen. Totdat iemand zei: "Vind je dat normaal?" Sindsdien haal ik het wel uit mijn hoofd, en besef ik ook dat het vreemd is. Je moet maar zo denken: stel als bezoek hetzelfde met jou zou doen. En zo leer je door, je leven lang.
Over genezen enzo: volgens mij komt het er gewoon op neer of je in staat bent jezelf nieuw, sociaal gedrag aan te leren. Acteren, dus. Als je goed in acteren bent, kom je een heel eind in 'deze wereld'. Maar dan moet je uiteraard heel observant zijn en je verdiepen in wat anderen denken en gevoelen. Het lijkt me dan ook dat actieve 'genezing' van dit principe uitgaat, maar dan door anderen aangeleerd, in plaats van dat je het jezelf bijbrengt. Wat denk jij? |
|
| Back to top |
|
Zwerfbeertje Deinonychus

![]()
Joined: Sep 07, 2007 Posts: 362
|
Posted: Sun Sep 09, 2007 11:52 am Post subject: |
|
|
Ik zal dit draadje maar eens tot leven brengen en hier potsen. Ook ik tracht mij in het dagelijks leven van het Nederlands te bedienen.
Groetjes allemaal. |
|
| Back to top |
|
9-9-2006 Raven


Joined: Sep 09, 2006 Posts: 100
|
Posted: Tue Oct 09, 2007 11:51 am Post subject: |
|
|
Spargelzeit, Nederlanders zijn overal!
Zwerfbeertje, mijn beertje wil er telkens uit. |
|
| Back to top |
|
lucy1 Deinonychus


Joined: Aug 17, 2007 Posts: 306
|
Posted: Fri Oct 26, 2007 12:22 am Post subject: |
|
|
| Nice to see people from the Netherlands posting here. Scuse my english please. My father came out to New Zealand from Holland after the war. I have been to Holland - and I felt very at home there. I like the people and the beautiful countryside. |
|
| Back to top |
|
lucy1 Deinonychus


Joined: Aug 17, 2007 Posts: 306
|
Posted: Fri Oct 26, 2007 12:23 am Post subject: |
|
|
| Maybe I should try to make it a project of mine to learn the dutch language. |
|
| Back to top |
|
lemon --------

Joined: Aug 28, 2006 Posts: 2750 Location: belgium
|
Posted: Sat Nov 03, 2007 9:18 am Post subject: |
|
|
i think you should learn dutch if you really really feel like it.
but i'd rather learn french or spanish or chinese as a foreign language if i were you,
cause there are a lot more people speaking it.
also dutch people often speak english, so it's not like you won't be able to communicate if you don't learn our language. |
|
| Back to top |
|
lucy1 Deinonychus


Joined: Aug 17, 2007 Posts: 306
|
Posted: Wed Nov 14, 2007 1:06 am Post subject: |
|
|
| I wouldn't have the same interest in learning another language - I have been to Holland a few years ago and yes, nearly all my family spoke english extremely well. I felt comfortable amongst the dutch people - more comfortable than I feel amongst people in the country of my birth. I guess the reason I want to learn dutch is because of my ancestry. |
|
| Back to top |
|
lemon --------

Joined: Aug 28, 2006 Posts: 2750 Location: belgium
|
Posted: Tue Nov 20, 2007 5:07 am Post subject: |
|
|
sounds like a good reason
ok, let's talk dutch then ...
dag lucy, hoe gaat het met je? |
|
| Back to top |
|
Asterisp Deinonychus


Joined: Dec 16, 2007 Posts: 347 Location: Netherlands
|
Posted: Mon Dec 17, 2007 4:20 pm Post subject: |
|
|
Zwaait even naar de andere Nederlanders.....
Binnenkort zal ik wel wat meer over mezelf vertellen. |
|
| Back to top |
|
|
 |
Wrong Planet Forums Forum Index
-> Español, Nederlands, Deutsch, Français |
All times are GMT - 5 Hours Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 Next
|
| Page 4 of 9 |
|
You cannot post new topics in this forum You cannot reply to topics in this forum You cannot edit your posts in this forum You cannot delete your posts in this forum You cannot vote in polls in this forum
|
|
|